nedeľa 5. mája 2013

Fínsko vs Slovensko druhý zápas

Slovenskí hokejisti prehrali proti Fínsku svoj druhý zápas 2:0. Fínsko doma burcované fanúšikmi z tribúny vyhralo po tretinách (1:0; 0:0; 1:0). Mali sme množstvo šancí, o nepodarili sa prekonať vynikajúceho brankára Antti Raanta, ktorý je vo svojej forme. Aj keď náš Staňa bol hodnotený ako najlepší hráč stretnutia predsa len mal nižšie skóre. Pozrite dole video - tréning Fínov. Fíni naňho vystrelili oveľa menej striel a dve boli nanešťastie úspešné.  Po zápase sa viacerí vyjadrili, že naši predviedli najlepší výkon, no škoda len že zo striel, ktoré vyslali naši na brankára Antti Raantu ani jedna neskončila v bráne.

Rusi vstúpili do majstrovstiev plne pripravený a Lotyšov takmer exhibičným zápasom porazili 6:0. Prvá tretina bola takmer vyrovnaná, no v druhej tretine ukázali Rusi, že ich predchádzajúci titul im zatiaľ stále patrí. V tretej tretine potvrdili svoju formu a zabávali atraktívnymi kúskami divákov.